Ostateczne podsumowanie charytatywnych akcji świątecznych NKL UG

W grudniu 2022 roku Naukowe Koło Logistyki Uniwersytetu Gdańskiego włączyło się w akcję zbiórki żywności dla Banku Żywności w Trójmieście.

Akcję rozpoczęliśmy w szczególnym dniu – w mikołajki. Każdy mógł poczuć się świętym Mikołajem, ofiarując datki na zakup żywności, a przy okazji poczęstować smacznym ciastem upieczonym przez studentów naszego koła. W ten sposób udało się zebrać kwotę 689,97 zł, za którą zakupiliśmy produkty żywnościowe dla potrzebujących

Mikołajkowy kiermasz ciast stanowił również zapowiedź aukcji charytatywnej produktów zaoferowanych przez studentów i opiekuna NKL. Wystawione produkty można było licytować do przedświątecznej niedzieli – 18 grudnia. Aukcja cieszyła się również dużym zainteresowaniem pracowników i studentów Wydziału Ekonomicznego, osiągając łączną kwotę 1080zł, wpłacaną bezpośrednio na konto Federacji Banków Żywności.

Ponadto w dniach 15 – 20 grudnia zbierane były produkty żywnościowe, które można było przekazać podczas zorganizowanych w tym celu dyżurów. Łącznie, wspólnymi siłami, udało się zebrać 75 kg produktów spożywczych, które 20 grudnia dostarczyliśmy do Sklepu Społecznego „Za Stołem”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy postanowili wspólnie z NKL pomóc potrzebującym w tym szczególnym okresie!