Spotkania z praktyką logistyki – 06.12.2022

W ostatni wtorek (06.12.2022) na Wydziale Ekonomicznym odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu „Spotkania z praktyką logistyki”. Gościem i prelegentem wtorkowego spotkania był p. Marcin Kamola, Kierownik Handlowy w Baltic Hub – DCT Gdansk. Tematem spotkania było „Baltic Hub – kluczowy punkt na intermodalnej mapie Europy Środkowej”.

Pan Marcin Kamola pracuje w DCT od 2012 roku. Aktualnie, jako Kierownik Handlowy, odpowiedzialny jest za relacje z klientami DCT (obecnymi i potencjalnymi), a także za sprzedaż. Zajmuje się również rozwojem sprzedaży nowych produktów oferowanych przez DCT. W swojej karierze zajmował się także rozwojem usług intermodalnych i marketingu, obsługą klienta oraz komunikacją. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego.

Podczas spotkania prelegent omówił najważniejsze informacje dotyczące Baltic Hub. Przedstawił także jak ogromne znaczenie ma terminal głębokowodny w Gdańsku – i to nie tylko w skali kraju, ale i na arenie międzynarodowej. Zarówno mowa tu o transporcie intermodalnym, jak i o bardziej ekonomicznych sprawach, takich jak zatrudnienie (ponad 1100 pracowników) oraz wpływ na gospodarkę regionalną i w skali kraju. Omówiona została także rozbudowa DCT o trzecie głębokowodne nabrzeże, dzięki której port będzie mógł jeszcze lepiej sprostać wymaganiom stawianym przez rozwijający się rynek transportowy. Dzięki rozbudowie, DCT stanie się jednym z największych kontenerowych hubów w Europie, co stanowi o niewątpliwie ogromnym znaczeniu owego portu. Ponadto uczestnicy spotkania mieli możliwość zadawania pytań, na które p. Kamola udzielił odpowiedzi.

Dziękujemy za uczestnictwo w spotkaniu! Mamy nadzieję, że spotkanie okazało się interesujące i wartościowe!

Zapraszamy także na kolejne wydarzenia z cyklu „Spotkania z praktyką logistyki”. Gościem najbliższego wydarzenia będzie przedstawiciel LPP S.A. Szczegóły przedstawimy Wam wkrótce…

panorma in mari via tua