Spotkanie z Praktyką Logistyki -14.01.25

Spotkanie z Praktyką Logistyki

Naukowe Koło Logistyki zaprasza na kolejne Spotkanie z Praktyką Logistyki, które odbędzie się 14 stycznia o 9:45 w sali A8. Tym razem w roli w prelegentów wystąpią przedstawicielki Federal Mogul Bimet S.A., Tenneco Group.


Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim.
 

Aleksandra Zięborak

Aleksandra Zięborak jest absolwentką Politechniki Rzeszowskiej na kierunku Logistyka o specjalizacji Logistyka Dystrybucji. Swoją karierę rozpoczęła w 2020 roku w przedsiębiorstwie produkcyjnym Ledolux Poland w Rzeszowie jako Specjalista ds. Zaopatrzenia Zagranicznego. W 2023 roku kontynuowała swój rozwój na stanowisku Specjalista ds. Logistyki w przedsiębiorstwie Federal Mogul Bimet w Gdańsku. Aleksandra odgrywa kluczową rolę we wspieraniu Działu Logistyki, zajmując się m.in. przeprowadzaniem analiz porównawczych cen oraz zarządzaniem zamówieniami klientów z Azji Zachodniej i Europy. Jej wysiłki zapewniają sprawną realizację zamówień, co przekłada się na lepszą efektywność operacyjną i terminowość dostaw.

Ewa Szyngwelska

Ewa Szyngwelska jest absolwentką Politechniki Gdańskiej na kierunku Inżynieria Produkcji. Od 10 lat związana zawodowo z logistyką. Posiadająca długoletnie doświadczenie w obsłudze klientów z całego świata, koncentruje się na optymalizacji procesów w zakresie zarządzania dostawami. Jej kompetencje obejmują zarówno zarządzanie logistyką, jak i implementacje rozwiązań technologicznych, które pozwalają na zwiększenie efektywności i jednocześnie zapewnienie wysokiej jakości usług.

Amanda Cysewska

Amanda Cysewska jest absolwentką Uniwersytetu Morskiego w Gdyni na kierunku Transport i Logistyka. Swoją karierę zawodową rozpoczęła jako praktykantka, zdobywając cenne doświadczenie w dziale eksportu, a obecnie odpowiedzialna jest za koordynację dostaw w systemie „just-in-time” oraz realizację działań związanych z zarządzaniem opakowaniami. W swojej pracy skupia się na optymalizacji procesów logistycznych, wdrażaniu rozwiązań mających na celu redukcję kosztów oraz zapewnieniu zgodności z wymaganiami klientów.

Julia Makurat

Julia Makurat jest absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku Ekonomia, ze specjalizacją Logistyka. Posiada 4-letnie doświadczenie w przedsiębiorstwie Federal Mogul Bimet. Swoją karierę zawodową rozpoczęła jako praktykantka w dziale HR, a od 2022 roku pracuje na stanowisku Specjalisty ds. Logistyki. Julia specjalizuje się w obsłudze klientów Inter Company oraz w zarządzaniu i koordynowaniu zamówień klientów z branży samochodów ciężarowych. Ponadto, wdraża i nadzoruje pracę praktykantów, dbając o ich rozwój i właściwą adaptację w przedsiębiorstwie.

Logo Tenneco

O przedsiębiorstwie:

Federal Mogul Bimet S.A., grupa Tenneco, to czołowa przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji łożysk ślizgowych, taśm bimetalicznych oraz proszków brązu głównie dla przemysłu samochodowego i motoryzacyjnego. Przedsiębiorstwo jest znane z wysokiej jakości produktów, znajdujących zastosowanie w silnikach, skrzyniach biegów i innych podzespołach pojazdów, które spełniają rygorystyczne standardy jakości i certyfikacje wymagane zarówno przez polskich, jak i międzynarodowych producentów.

Federal Mogul Bimet S.A. działa w branży motoryzacyjnej, dostarczając komponenty dla takich globalnych marek jak BMW, VW, AUDI, SKODA, VOLVO, DAIMLER, DAF, MAZDA, DEUTZ, JOHN DEER, PORSCHE, BUGATTI i MAN. Zatrudniając ponad 800 pracowników. Federal Mogul Bimet S.A. jest zaangażowana w ciągłe doskonalenie i innowacje, zapewniając, że pozostają zaufanym partnerem w branży.

Tematyka spotkania:

Na wtorkowym spotkaniu zostanie omówione praktyczne zastosowanie logistyki i procesów obsługi logistycznej w branży automotive. Prelegenci przedstawią, jak logistyka wpływa na efektywność i jakość obsługi klienta, od momentu złożenia zamówienia po dostarczenie gotowego produktu. To świetna okazja, aby zobaczyć, jak teoretyczna wiedza jest wykorzystywana w praktyce.

Spotkanie z Praktyką Logistyki – 13.01.25

Spotkanie z Praktyką Logistyki

Naukowe Koło Logistyki zaprasza na kolejne Spotkanie z Praktyką Logistyki, które odbędzie się 13 stycznia o 9:45 w sali A8. Tym razem w roli w prelegentów wystąpią przedstawiciele przedsiębiorstwa Flex.

Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

Dagmara Pasek – rozpoczęła swoją karierę w przedsiębiorstwie Flex w 2013 roku jako stażystka w Dziale Zakupów i NPI. Na przestrzeni lat awansowała na różne stanowiska, w tym na Kupca i Koordynatora Łańcucha Dostaw, gdzie zdobyła solidne umiejętności zakupowe i ściśle współpracowała z dostawcami oraz klientami. Obecnie pełni funkcję Koordynatora Zakupów, wspierając działania kupujących i zapewniając efektywność procesów łańcucha dostaw. W wolnym czasie lubi dobrą kawę, spacer i interesujące książki psychologiczne oraz rozwojowe.

Paweł Roskwitalski – profesjonalista w zakresie łańcucha dostaw z 7-letnim doświadczeniem zdobytym w branży telekomunikacyjnej oraz produkcyjnej. Skupia się na dogłębnej analizie oraz wdrażaniu usprawnień w obszarach łańcucha dostaw. W codziennej pracy koordynuje procesy wewnętrzne i odpowiedzialności, aby zapewnić najlepszy poziom obsługi klienta. Dąży do zwiększenia wykorzystania rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji w celu poprawy efektywności i lepszej oceny potencjalnych ryzyk w dziale zakupów. W wolnym czasie lubi czytać dobrą książkę lub grać w gry komputerowe.

Karolina Stanewicz – prawie 8 lat w przedsiębiorstwie Flex, od poziomu stażysty do koordynatora łańcucha dostaw, z doświadczeniem w różnych obszarach łańcucha dostaw. Obecnie koncentruje się na obsłudze próśb klientów i ściśle współpracuje z zespołem zakupów. W wolnym czasie lubię spędzać czas ze swoim psem i kotem, szczególnie na świeżym powietrzu. Dobry podcast kryminalny lub audiobook to zawsze świetny pomysł.
 

flex

O przedsiębiorstwie:

Flex – Razem twórzmy niezwykłość
Flex dostarcza kompleksowe rozwiązania przyszłości dla małych i dużych przedsiębiorstw w zakresie projektowania i wytwarzania produktów, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Swoim klientom zapewnia usługi inżynieryjne, produkcyjne oraz zintegrowany łańcuch dostaw. Flex zatrudnia 200 000 pracowników w 30 krajach i kieruje się misją budowania bardziej inteligentnego świata.
 
Jesteśmy dużym, zgranym zespołem. Stawiamy na jasne i przyjazne relacje. Stale rozwijamy oraz poszerzamy swoje kompetencje. Wierzymy, że razem możemy więcej niż osobno. Szukamy najbardziej utalentowanych pracowników i przyspieszamy ich rozwój.

Podczas spotkania omówimy wybrane tematy związane z łańcuchem dostaw oraz w ramach praktycznych zadań pokażemy problemy, z którymi zmagamy się na co dzień.

panorma in mari via tua