Spotkanie z Praktyką Logistyki – 21.01.25

Spotkanie z Praktyką Logistyki

Naukowe Koło Logistyki zaprasza na kolejne Spotkanie z Praktyką Logistyki, które odbędzie się 21 stycznia o 9:45 w sali A8. Tym razem w roli w prelegentów wystąpią przedstawiciele przedsiębiorstwa LPP Logistics.

Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

Patryk Foremny

Patryk Foremny, Transport & Forwarding Manager
Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. W Grupie LPP od 8 lat, początkowo jako młodszy specjalista, obecnie na stanowisku managerskim. Zarządzając działem wysyłkowym, koncentruje się nie tylko na kierowaniu dystrybucją, ale także na doskonaleniu całego łańcucha dostaw. Planuje i koordynuje wysyłkę na blisko 30 rynkach oraz identyfikuje obszary optymalizacji w procesach logistycznych.

Krzysztof Piotrowicz

Krzysztof Piotrowicz, Transport & Forwarding Manager
Absolwent Uniwersytetu Morskiego na kierunku Transport Morski z ponad 10-letnim doświadczeniem w branży spedycji i logistyki. Od 3 lat związany z LPP Logistics, gdzie od 1,5 roku pełni funkcję managera, odpowiadając za kompleksową organizację transportu importowego wszystkimi dostępnymi środkami. Brał aktywny udział w rozwoju transportu kolejowego na trasie między Chinami a Europą w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku, od momentu uruchomienia pierwszych połączeń.

Arkadiusz Malewski

Arkadiusz Malewski, E-commerce Distribution Manager
Absolwent Politechniki Gdańskiej na kierunku Transport, od początku kariery związany z zakupami, produkcją i transportem. W Grupie LPP od 6,5 lat, obecnie w roli E-commerce Distribution Managera, odpowiedzialny za realizację dostaw e-commerce do klientów w 30 krajach. Dzięki doświadczeniu w logistyce zdobywanemu w lokalnych i rodzinnych firmach oraz globalnych korporacjach, z sukcesami prowadzi zróżnicowane projekty mające na celu optymalizację procesów oraz zwiększenie atrakcyjności oferowanych produktów i usług.

LPP

O przedsiębiorstwie:

Jesteśmy jednym z największych polskich operatorów logistycznych. Zarządzamy siecią zaopatrzenia i dystrybucji Grupy LPP, do której należą popularne marki odzieżowe: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. Oferujemy kompleksowe rozwiązania wspierające globalną działalność biznesową Grupy w zakresie transportu, spedycji i logistyki – od frachtu morskiego, kolejowego i drogowego, poprzez obsługę celną w oparciu o własną agencję, aż po zaawansowaną logistykę magazynową wykorzystującą nowoczesne systemy, jak WMS czy rozwiązania typu Warehouse Intelligence oparte na algorytmach sztucznej inteligencji.

Obecnie dostarczamy produkty marek LPP do blisko 40 krajów na trzech kontynentach. Umożliwiają nam to nasze nowoczesne centra dystrybucyjne i fulfillment centers zlokalizowane w Polsce, Rumunii oraz na Słowacji. Największą siłą jest jednak nasz zespół, który tworzy obecnie niemal 7 tysięcy osób. Zatrudniamy specjalistów w obszarach: supply chain, automatyka i inżynieria logistyczna, analizy logistyczne, logistyka e-commerce, a także w obszarze utrzymania ruchu czy operacji magazynowych.

Temat spotkania:

LPP Logistics od podszewki, czyli jak to robimy w branży modowej?

Podczas spotkania przedstawimy, jak wygląda proces „end to end”, czyli od producenta, przez nasze centra logistyczne, aż do doręczenia towaru do salonu sprzedaży i klienta e-commerce. Opowiemy o gałęziach transportu w imporcie do naszych centr logistycznych, sposobach dystrybucji do salonów, a także do klienta e-commerce. Pokażemy, jak ważny jest czas w logistyce, a także dlaczego ciągłe doskonalenie i wprowadzanie zmian ma bardzo duże znaczenie w dystrybucji.

Spotkanie z Praktyką Logistyki – 20.01.25

Spotkanie z Praktyką Logistyki

Naukowe Koło Logistyki zaprasza na kolejne Spotkanie z Praktyką Logistyki, które odbędzie się 20 stycznia o 9:45 w sali C301. Tym razem w roli w prelegentów wystąpi przedstawiciel Aramco Fuels Poland.

Spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim.

Wojciech Kościaniuk
Wojciech Kościaniuk Dyrektor ds. Zarządzania Łańcuchem Dostaw.
Absolwent studiów magisterskich na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu, podyplomowych studiów na kierunkach Menedżer Logistyki (WSL w Poznaniu) oraz Nowoczesne Metody Inżynierii Oprogramowania (Politechnika Gdańska), posiadacz certyfikatu APICS (Association for Supply Chain Management) w zakresie planowania i zarządzania zapasami.

Wieloletni praktyk zarządzania łańcuchem dostaw, planowania produkcji, zarządzania zapasami, optymalizacji procesów biznesowych oraz wdrażania systemów informatycznych wspierających te procesy. Posiada doświadczenie zarówno z zakładów produkcyjnych o charakterystyce ciągłej, jaki i dyskretnej. Prowadził także szkolenia otwarte dla firm z różnych branż m.in. w zakresie harmonogramowania produkcji i zarządzania zapasami zgodnie ze standardem APICS

O przedsiębiorstwie:

Aramco od ponad 90 lat dostarcza energię niezbędną do rozwoju biznesu, ludzi i postępu na całym świecie, będąc jednym z największych zintegrowanych przedsiębiorstw energetyczno-chemicznych w skali globalnej. Niezawodne dostawy energii to tylko jeden aspekt wieloletniej historii spółki. Oprócz tego Aramco jest pionierem w wykorzystywaniu technologii użytkowej służących zaspokajaniu potrzeb klientów.
W Polsce Aramco jest obecne od 2022r. w branży rafineryjnej, hurtowej sprzedaży paliw i paliw lotniczych. Ponadto Aramco w Polsce to drugi w kraju producent paliw, dysponujący około 50% benzyn i oleju napędowego produkowanych w Rafinerii Gdańskiej. Wejście na polski rynek to istotny element długoterminowej strategii rozwoju Aramco.

Wartościami nadrzędnymi dla Aramco są: bezpieczeństwo, postawa obywatelska, uczciwość, odpowiedzialność i doskonałość.

W Polsce Aramco angażuje się również w inicjatywy i programy wspierające lokalne społeczności, między innymi partnerstwo ze Związkiem Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita (FarU), promującym edukację STEM (nauki ścisłe, technologia, inżynieria i matematyka.

Podczas spotkania poruszone zostaną tematy dotyczące różnic pomiędzy systemami produkcyjnymi w charakterystyce ciągłej i dyskretnej, przedstawione zostaną unikalne cechy produkcji rafineryjnej oraz narzędzia wykorzystywane do jej planowania, procesy biznesowe związane w planowaniem popytu i podaży oraz dystrybucją paliw.

Zapraszamy do aktywnego udziału i prowadzenia ciekawych dyskusji na powyższe tematy.

panorma in mari via tua