Akcja charytatywna Naukowego Koła Logistyki
Naukowe Koło Logistyki serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w świątecznej zbiórce dla Banku Żywności w Trójmieście, która odbywać się będzie w dniach od 13 do 17 grudnia 2021r. na Wydziale Ekonomicznym UG.
W poniedziałek, wtorek i czwartek zapraszamy w godzinach 9:00 – 15:00 do pokoju A110,
a w środę i piątek w godzinach 11:00 – 14:00 do pokoju B413.
Zachęcamy do przynoszenia produktów z długim terminem ważności, a w szczególności:
– mąki, ryżu, kaszy, makaronów,
– olejów, przypraw, mleka UHT,
– dań gotowych oraz przetworów w słoikach i puszkach,
– kawy i herbaty.
Zebrane produkty trafią do Sklepu Społecznego „Za Stołem” w Nowym Porcie. Punkt istnieje od 2019 roku, a odwiedzają go przede wszystkim seniorzy, osoby samotne, niepełnosprawne, a także rodziny w trudnej sytuacji życiowej. Organizacja pomaga również osobom potrzebującym, które zgłaszają się poprzez Centrum Praw Kobiet oraz Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek.
Pomóż razem z nami! #nkldlabankużywności
Spotkania z Praktyką Logistyki – spotkanie z przedsiębiorstwem Flex
30 listopada br. na Wydziale Ekonomicznym odbyło się spotkanie w ramach nowego cyklu wydarzeń organizowanych przez Naukowe Koło Logistyki pt. Spotkania z Logistyką, na którym gościliśmy przedstawicieli przedsiębiorstwa Flex. To jedno z największych na świecie przedsiębiorstw projektujących i produkujących urządzenia dla klientów z wielu sektorów. W roli prelegentek wystąpiły: Pani Agnieszka Jakubowska, kierownik ds. zakupów oraz Pani Aneta Czoske, specjalista ds. relacji biznes – nauka.
Uczestnicy mogli dołączyć do spotkania zarówno stacjonarnie jak i online. Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się, w jaki sposób funkcjonuje dział logistyki w dużym przedsiębiorstwie produkcyjnym oraz jakie są obowiązki i wyzwania na różnych stanowiskach związanych z łańcuchem dostaw. Otrzymaliśmy również informację, jakie kompetencje są potrzebne, aby dołączyć do zespołu Flex oraz o możliwości odbycia płatnego stażu w przedsiębiorstwie.
Drugą odsłoną spotkań z firmą Flex była wizyta studyjna w siedzibie przedsiębiorstwa w Tczewie, w której udział wzięli udział członkowie Naukowego Koła Logistyki wraz z opiekunem. Program wizyty obejmował zwiedzanie wybranych hal w przedsiębiorstwie – halę montażu płytek elektronicznych wybranych modułów całych urządzeń elektronicznych oraz halę obróbki plastycznej blach i montażu złożonych produktów. Po przerwie na lunch studenci wzięli udział w warsztacie logistycznym, podczas którego mogli wykazać się swoją wiedzą i jej praktycznym wykorzystaniem.
Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją!
Spotkanie z Praktyką Logistyki – 07.12.21 r.
Naukowe Koło Logistyki zaprasza na kolejne Spotkanie z Praktyką Logistyki, które odbędzie się 7 grudnia o godz. 15:15 w formule hybrydowej: w auli D oraz online. Tym razem w roli w prelegenta wystąpi Michał Moteka – business process optimization manager w LPP SA.
Nasz prelegent opowie podczas spotkania o:
– charakterystyce Centrum Dystrybucyjnego i jego etapach budowy,
– procesach funkcjonujących w obiekcie,
– optymalizacji poprzez automatyzację kluczowych elementów procesu, jak składowanie oraz sortowanie,
– nowoczesnych rozwiązaniach w logistyce LPP SA,
– zadaniach jakie realizuje zespół projektowy w Dziale Logistyki.
Spotkanie będzie też okazją do zgłoszenia swojej kandydatury do roli Ambasadora LPP na Uniwersytecie Gdańskim. Więcej informacji o samym Programie Ambasadorskim LPP oraz korzyściach płynących z takiej formy współpracy uzyskacie na naszym spotkaniu.
A jeśli już teraz myślicie o pierwszych krokach zawodowych w branży, koniecznie zapoznajcie się z rekrutacjami prowadzonymi przez LPP. Szczególnie polecamy stanowiska młodszego specjalisty ds. kontroli dokumentów handlowych oraz młodszego specjalisty ds. importu i eksportu (więcej informacji na temat aktualnych ofert pracy w LPP znaleźć można tutaj).
O LPP
LPP jest polską firmą rodzinną, jedną z najdynamiczniej rozwijających się w branży odzieżowej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Przez 30 lat z sukcesem prowadzi działalność w Polsce i za granicą, sprzedając kolekcje na 26 rynkach stacjonarnych, w tym w tak prestiżowych stolicach jak Londyn, Helsinki, Tel Awiw czy Moskwa. Oferta online dostępna jest na 31 rynkach.
LPP zarządza 5 markami modowymi: Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay. W oparciu o globalną sieć zaopatrzenia polski producent odzieży dystrybuuje rocznie przeszło 259 mln sztuk odzieży na 3 kontynenty. LPP pełni też ważną rolę, tworząc miejsca pracy dla blisko 22 tys. osób w biurach i strukturach sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki.
LPP jest właścicielem największego i najnowocześniejszego centrum dystrybucyjnego odzieży w Europie Środkowo-Wschodniej zlokalizowanego w Pruszczu Gdańskim. Jego powierzchnia wynosi 100 tys. m2. Centrum obsługuje dostawy do ponad 2000 sklepów stacjonarnych położonych w Europie i na Bliskim Wschodzie oraz dla regionalnych Fulfillment Centers.
Zainteresowanych zapraszamy do zgłaszania się i zadawania pytań do prelegenta w formularzu.
Ponadto zapraszamy do śledzenia informacji o nadchodzących wydarzeniach na Facebooku i stronie internetowej Naukowego Koła Logistyki.
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z opiekunem naukowym Naukowego Koła Logistyki drem Leszkiem Reszką za pomocą poczty elektronicznej: leszek.reszka@ug.edu.pl.