Spotkania z Praktyką Logistyki – spotkanie z przedsiębiorstwem Flex

30 listopada br. na Wydziale Ekonomicznym  odbyło się spotkanie w ramach nowego cyklu wydarzeń organizowanych przez Naukowe Koło Logistyki pt. Spotkania z Logistyką, na którym gościliśmy przedstawicieli przedsiębiorstwa Flex. To jedno z największych na świecie przedsiębiorstw projektujących i produkujących urządzenia dla klientów z wielu sektorów. W roli prelegentek wystąpiły: Pani Agnieszka Jakubowska, kierownik ds. zakupów oraz Pani Aneta Czoske, specjalista ds. relacji biznes – nauka.

Uczestnicy mogli dołączyć do spotkania zarówno stacjonarnie jak i online. Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się, w jaki sposób funkcjonuje dział logistyki w dużym przedsiębiorstwie produkcyjnym oraz jakie są obowiązki i wyzwania na różnych stanowiskach związanych z łańcuchem dostaw. Otrzymaliśmy również informację, jakie kompetencje są potrzebne, aby dołączyć do zespołu Flex oraz o możliwości odbycia płatnego stażu w przedsiębiorstwie.

Drugą odsłoną spotkań z firmą Flex była wizyta studyjna w siedzibie przedsiębiorstwa w Tczewie, w której udział wzięli udział członkowie Naukowego Koła Logistyki wraz z opiekunem. Program wizyty obejmował zwiedzanie wybranych hal w przedsiębiorstwie – halę montażu płytek elektronicznych wybranych modułów całych urządzeń elektronicznych oraz halę obróbki plastycznej blach i montażu złożonych produktów. Po przerwie na lunch studenci wzięli udział w warsztacie logistycznym, podczas którego mogli wykazać się swoją wiedzą i jej praktycznym wykorzystaniem.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją!

panorma in mari via tua