Dzień Zrównoważonego Rozwoju

Członkowie Naukowego Koła Logistyki wraz z opiekunem włączyli się w organizację obchodów Dnia Zrównoważonego Rozwoju, który odbył się 3 czerwca 2022 na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego. Przygotowali liczne gry i zabawy dla uczniów szkół podstawowych, przy okazji przekazując im wiedzę dotyczącą zrównoważonego rozwoju. Za poprawne wykonanie zadań przewidziane były nagrody. Co ciekawe, przygotowane przez nasze koło wyzwania cieszyły się popularnością nie tylko wśród dzieci i młodzieży, lecz także wśród osób dorosłych.

Wśród zadań dla uczniów szkół podstawowych znalazło się „Planowanie imprezy” – należało za określoną kwotę dokonać zakupu produktów na przyjęcie, aby jak najbardziej efektywnie wykorzystać daną kwotę. Miało to na celu pokazanie, że warto planować wykorzystanie zasobów, tak by jak najmniej ich się marnowało.  Innym wyzwaniem było załadowanie kontenera – mianowicie należało przenieść symboliczne kontenery – klocki – do pudełka imitującego statek. Aby było trudniej, do przeniesienia kontenerów należało wykorzystać wędki będące odwzorowaniem dźwigu znajdującego się w porcie. To łatwe z pozoru (ale niekoniecznie w praktyce) zadanie cieszyło się największą popularnością zarówno na naszym stoisku, jak i chyba na całym wydarzeniu. Natomiast dla najmłodszych uczestników wydarzenia mieliśmy przygotowane kolorowanki oraz pieczątki. Członkowie koła, dzięki temu wydarzeniu, mogli również rozbudzić w sobie dziecięcą radość i sprawdzić się w wykonywaniu zadań.

Podczas wydarzenia oprócz uczniów i nauczycieli szkół podstawowych, studentów i pracowników Wydziału Chemii, nasze stoisko odwiedzili także pracownicy WE UG, w tym również prodziekani – dr Magdalena Markiewicz oraz dr Tomasz Gutowski.

Jako przedstawiciele NKL cieszymy się, że mogliśmy włączyć się w organizację tak ciekawego wydarzenia, któremu dodatkowo przyświecają wyższe cele. Dziękujemy za świetną zabawę i zapraszamy na przyszłoroczną edycję wydarzenia, a także zachęcamy do obejrzenia fotorelacji!

panorma in mari via tua