Charytatywny kiermasz ciast NKL UG
Spotkanie informacyjne TOP Young 100
We wtorek, 22.11.2022, odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące nowej edycji projektu TOP Young 100. Projekt ten, skierowany do studentów zainteresowanych logistyką, ma na celu wyłonienie 100 najlepszych młodych logistyków w Polsce. Program łączy trzy środowiska – biznesowe, akademickie i studenckie, tak by każda ze stron mogła otrzymać korzyści. W ramach projektu przygotowane są dla studentów szkolenia oraz wyzwania biznesowe, których rozwiązania są nierzadko wdrażane w przedsiębiorstwach.
W spotkaniu informacyjnym, oprócz studentów Wydziału Ekonomicznego, uczestniczyli także Koordynator współpracy z uczelniami i opiekun akademicki na UG – dr Leszek Reszka oraz przedstawicielki Biura Programu – Koordynator Programu Top Young 100 Magdalena Kocot oraz Członek Biura Programu Weronika Kucharska.
Przedstawiciele Programu TY100 omówili najważniejsze kwestie związane z nadchodzącą VI edycją. Studentom przedstawione zostały etapy rekrutacji oraz cały przebieg projektu. Omówiona została także kwestia wyjątkowości nadchodzącej edycji, gdyż więcej wyzwań biznesowych zostanie zdigitalizowanych i dotyczyć będzie wykorzystania nowoczesnych technologii i programów, aby jak najlepiej sprostać wymaganiom rozwijającego się świata, w tym także – logistyki.
Warto wspomnieć, że nieprzerwanie od kilku lat nasze Koło ma swoich przedstawicieli w programie i co roku studenci WE UG kończą program z tytułem jednego z setki najlepszych młodych logistyków w Polsce. Z pewnością studenci naszego Wydziału w tym roku również nie zawiodą i zapewnią silną reprezentację w Programie Top Young 100. Przypominamy jednocześnie, że studenci zainteresowani programem mogą zgłaszać się do dr. Leszka Reszki.
Szczegóły dotyczące programu można znaleźć na stronie Top Young 100: https://topyoung100.pl/ oraz w mediach społecznościowych:https://www.facebook.com/topyoung100 https://www.linkedin.com/company/top-young-100/
Spotkanie z Praktyką Logistyki 06.12.22
Naukowe Koło Logistyki zaprasza na kolejne Spotkanie z Praktyką Logistyki, które odbędzie się 6 grudnia o godz. 9:45 w sali C301. Tym razem w roli w prelegenta wystąpi Marcin Kamola, Kierownik Handlowy, DCT Gdańsk.
Marcin Kamola, Kierownik Handlowy, DCT Gdańsk
W DCT Gdańsk od 2012 roku, odpowiedzialny za relacje przedsiębiorstwa ze wszystkimi istniejącymi lub potencjalnymi klientami, w tym za sprzedaży i rozwój sprzedaży nowych produktów. W trakcie swojej kariery w DCT był również aktywny w rozwoju usług intermodalnych oraz marketingu, obsługi klienta i komunikacji. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Warszawskiego. |
Tematem spotkania będzie „Baltic Hub – kluczowy punkt na intermodalnej mapie Europy Środkowej”
Informacja o Baltic Hub:
Baltic Hub został uruchomiony w 2007 r. pod nazwą DCT Gdańsk i posiada zdolność przeładunkową do 3 mln TEU rocznie.
Łączna długość dwóch głębokowodnych nabrzeży terminalu wynosi 1,3 km, co pozwala na obsługę 4 statków jednocześnie. Terminal obsługuje ponad 700 statków rocznie, w tym 100 zawinięć największych kontenerowców świata.
W 2021 r. terminal przeładował ponad 2,09 mln TEU. 8 kwietnia 2021 r. osiągnął wynik 15 mln przeładowanych TEU, co stanowi całkowitą przepustowość od początku istnienia terminalu.
W październiku 2022 r. BH rozpoczęło budowę swojego trzeciego głębokowodnego nabrzeża (T3) o długości 717m oraz głębokości 17,5m. W ramach inwestycji powstanie też plac o powierzchni 36,5 ha. Po zakończeniu budowy BH będzie jednym z największych kontenerowych hubów w Europie. Otwarcie T3 dla działalności komercyjnej planowane jest na koniec pierwszej połowy 2024 r., a pełne zakończenie projektu na drugi kwartał 2025 roku.
BH zatrudnia ponad 1100 osób, z których ponad 50 proc. mieszka w Gdańsku i okolicach. Terminal ma bezpośredni i znaczący wpływ na regionalną i polską gospodarkę, generując ponad 12 miliardów złotych rocznie do budżetu państwa z tytułu podatku VAT, akcyzy i ceł.
BH jest własnością PSA International (40%), Polskiego Funduszu Rozwoju (30%) oraz IFM Global Infrastructure Fund, którego doradcą jest IFM Investors (30%).
Serdecznie zapraszamy!
Ponadto zapraszamy do śledzenia informacji o nadchodzących wydarzeniach na Facebooku i stronie internetowej Naukowego Koła Logistyki.
W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z opiekunem naukowym Naukowego Koła Logistyki drem Leszkiem Reszką za pomocą poczty elektronicznej: leszek.reszka@ug.edu.pl.