Międzynarodowy Dzień Logistyki

20 kwietnia 2023, z okazji Międzynarodowego Dnia Logistyki, odbyła się wizyta studyjna organizowana przez Naukowe Koło Logistyki UG we współpracy z przedsiębiorstwem Sealand Liquids sp. z o.o. Studenci wraz opiekunem naukowym NKL odwiedzili DCT Baltic Hub w Gdańsku.

Wizyta rozpoczęła się od objazdu całego obiektu. Uczestnicy dowiedzieli się o parametrach terminala oraz mieli okazję obejrzeć stan budowy trzeciego terminala – inwestycji, która zwiększy możliwości przeładunkowe Baltic Hub do 4,5 mln TEU rocznie. Uczestnicy mogli posłuchać więcej o nowo budowanym terminalu. Co ciekawe, na potrzeby wspomnianej inwestycji usypywane jest 36 hektarów nowego lądu. Studenci byli również świadkami przeładunku jednostki o ładowności ponad 19 tys. TEU, który wyjątkowo miał miejsce tego dnia. Następnie pokazany został magazyn, gdzie pracownicy opowiedzieli o procesach związanych z inspekcją towarów wykonywaną przez celników i instytucje zewnętrzne.

Gdański termin zrobił na uczestnikach duże wrażenie. Wizyta przebiegła w bardzo pozytywnej atmosferze, pracownicy w ciekawy sposób przekazywali informacje o pracy DCT Baltic Hub i na bieżąco odpowiadali na nurtujące uczestników pytania.

Serdecznie dziękujemy przedsiębiorstwu Sealand Liquids za wsparcie wyjazdu do DCT Baltic Hub. Mamy nadzieję na kontynuację owocnej współpracy w przyszłości.

panorma in mari via tua